trečiadienis, lapkričio 16, 2011

Georgia


Šriftas įamžinęs ateivius


Jei Georgia šriftas būtų skonis, tą skonį rastume nežemiškos kilmės paslaptingame patiekale. Priežastis paprasta - šis 1993 m Matthew Carter sukurtas serifinis šriftas savo vardą gavo dėl tuo metu JAV laikraščiuose mirgėjusios antraštės Alien heads found in Georgia (lt. Ateivių galvos rastos Džordžijos valstijoje). 


Koks produktas labiausiai primena ateivį? Be abejo - grybas, kuris nepriklauso nei augalų, nei gyvių pasauliui, nei dar ko, paprastai įvardinamo. 
O koks ateivis be skraidančios lėkštės? Tam puikiausiai tinka patisonas, kurio forma vienareikšmiškai primena neatpažintą skraidantį objektą.

p.s. už inspiraciją ačiū sakome Vytautui Novickui, visą gyvenimą kartojančiam, kad nevalgo grybų ir paprikų, nes grybai - tai ateiviai, o paprikos, tai jų kosminiai laivai, kuriais šie atvyko į žemę.


pp.ss. Įdomybė – šį patiekalą gaminome dukart. Ir pirmąjį sykį įdarėme ne patisoną, o būtent paprikas. Tačiau nuotraukos, neabejotinai dėl paliestos ateivių temos, nepaaiškinamai išgaravo iš visų mūsų kompiuterinių laikmenų, o štai antrajam kulinariniam bandymui jau atradome patisono žavesį.








Ingredientai: 
Patisonas 
Ryžiai
Grybai
Kokosų pienas
Svogūnai (nenufotografuoti, bet labai tinkami pačirškinimui su grybukais)


Kiekiai: 1 patisonas, kurio dydis turėtų priklausyti nuo burnų skaičiaus
Ryžių tiek, kiek telpa į patisoną ir burnų savininkų skrandžius
Grybų tiek, kiek norisi, ar kiek užmarinavote po grybavimų rudenį.
Skardinė kokosų pieno
Svogūnas

Procesas: 

Nupjauname patisono viršugalvį ir išskobiame vidurius. Tai itin tvirtaskūrė daržovė, pasiruoškite labai aštrų peilį!
Išverdame ryžius (kaip visad auksinė išmintis - 1 dalis ryžių + 2 dalys vandens ir voila - žinote, kad jau išvirę, kai vandens tiesiog nebelieka)
Įvarviname aliejaus į keptuvę, suberiame smulkiai supjaustytą svogūną, o šiam paauksėjus, supilame grybukus, kurie gali būti virti, marinuoti ar kaip kitaip apdoroti.
Kai grybukai irgi šiek tiek apskrunda, į keptuvę supilame išvirusius ryžius ir kiek pakepę sudedame kokosų pieno skardinės turinį.
Kai viskas tampa vientisa kvapnia garuojančia mase, suprantame, jog įdaras parengtas.
Ryžius su visais jų gyventojais pakuojame į išskobtą patisoną, uždengiame kepurytę ir šauname į orkaitę.
Po maždaug valandos, pabadome kokią lengviau pasiekiamą patisono vidinę sienelę ir nusprendžiame, ar šis pakankamai ištroškęs keliauti ant pietų stalo.
Skanaus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą